Fotografia wnętrz – Warszawa – Mateusz Kowalik

Fotografia wnętrz to moje główna zawodowa profesja. Obszarem działania jest nie tylko Warszawa ale i Kraków, Wrocław czy słoneczna Andaluzja, bo z przyjemnością i powodzeniem realizuję sesje wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Mam na koncie zdjęcia dla hoteli, agencji nieruchomości, producentów mebli, projektantów wnętrz czy na potrzeby programów telewizyjnych. Moje fotografie ukazują się również w prasie wnętrzarskiej.

Ale muszę się Państwu do czegoś przyznać - to nie ja wybrałem fotografię wnętrz. To sprzyjający los rzucił mnie na tę ścieżkę zawodowej kariery. Pracę jako fotograf wnętrz zacząłem kilka lat temu w agencji kreatywnej. Tam odpowiadałem za dokumentację na planie zdjęciowym programu telewizyjnego, którego tematem były wnętrza właśnie. Taki plan rządzi się własnymi prawami - czasu jest mało a wymagania bardzo wysokie. Kilkadziesiąt sesji zdjęciowych dokumentujących metamorfozy mieszkań i lokali użytkowych dały mi bardzo solidne podstawy, aby rozwinąć skrzydła w tej materii. Dały mi również pewność, że to właśnie w fotografii wnętrz chcę rozwijać swój warsztat zawodowy.

W mojej pasji bardzo cenię fakt, że poszczególne jej gałęzie mogą się efektywnie przenikać. Podczas wnętrzarskiej sesji dokumentacyjnej czy stylizowanej, czerpię dużo z mojej autorskiej fotografii, w której ważne jest zarówno oddanie rzeczywistego stanu otoczenia jak i kreatywność i otwarty umysł. Różnica polega jedynie na tym, że w projektach długoterminowych wsłuchuję się w moich bohaterów, a wykonując fotografie wnętrz w moich klientów. I zawsze na tym bazuję, co jak do tej pory sprawdza się bezbłędnie.

Krocząc tropem państwa potrzeby, czasem skupiam się na konkretnych, odmiennych aspektach fotografowanego miejsca. Może to być funkcjonalność danego pomieszczenia albo stworzony w nim klimat, projekt ogólny albo poszczególne detale. Inaczej pracuję dla architekta, który chce zaprezentować projekt w swoim portfolio, inaczej dla producenta kuchni z segmentu premium a jeszcze inaczej dla agencji pośredniczącej w sprzedaży i wynajmie mieszkań. Jednak niezależnie od przeznaczenia zdjęć, wszystkie muszą łączyć w sobie to, co tak na prawdę Państwo u mnie zamawiacie - moje fachowe wykształcenie, doświadczenie i umiejętności w fotografowaniu i obróbce zdjęć, zdobyte przez wiele ostatnich lat oraz umiejętność słuchania waszych potrzeb. Każda realizacja zaczyna się i kończy na naszej wzajemnej komunikacji, a Państwa zadowolenie to rzeczywisty efekt finalny naszej współpracy.

Zapraszam do kontaktu! Mając świadomość waszego cennego czasu możecie liczyć na sprawną odpowiedź z mojej strony!

  • Instagram